Mikropak Mikro Oluklu Mukavva ve Ambalaj

Geri Dönüşüm Uzmanı

Mikropak mikro oluklu mukavva; Kurulduğu 1994 yılından günümüze kadar, çevreye zarar vermeden üretim yapma ilkesini benimsemiştir.

Gelişen teknoloji ile birlikte, geri dönüşüme yatırım yaparak, ülkemizin kaynaklarını tüketmeden yerine koymaya özen gösteriyoruz.

Kurduğumuz arıtma tesisimizde, atık suyu tamamen arıtarak (7 PH+), içilebilir seviyeye getiriyor ve atık su kanallarına deşarj ediyoruz.

Deşarj sonrası ortaya çıkan, atık ve çamurları; uzman ve lisanslı firmaya veriyor, doğaya hiçbir zarar vermeden, tamamen yok edilmesini sağlıyoruz.

Sanayi atıkları olarak tanımlanan ve çevreye zarar veren; tutkal ve mürekkep benzeri, üretim yaparken kullandığımız ürün atıklarının tamamını, “Endüstriyel Atık Su Arıtma” tesisimizde arıtıyor ve çevreye zarar vermeyecek noktaya getirdikten sonra, atık su kanallarına bırakıyoruz.

Üretim yaparken ortaya çıkan; kutu, mukavva, koli ve benzeri ürün atıklarının tamamını, yeniden hammadde olması için ilgili firmalara gönderiyor ve doğaya verilebilecek olumsuz etkileri sıfıra yaklaştırmaya katkı sağlıyoruz.

Bu anlayışla geriye kazandırdığımız, kutu, mukavva ve kolilerle, diğer firmalara örnek olma misyonumuzu yerine getirirken, karbon ayak izimizi küçültüyoruz.