Mikropak Mikro Oluklu Mukavva ve Ambalaj

Başkan'dan

Ahmet Gürsoy

1990’lı yıllar ilk firmamız olan Gürsa’nın atılım yıllarıydı. Büyüme hızımız piyasanın normal akışına göre yüksekti. Büyüme hızımızı karşılayacak yatırım fikirlerimiz ve bu konu ile ilgili girişimlerimiz vardı.

Müşterilerimizden gelen yoğun talepler doğrultusunda; ilk firmamızda ürettiğimiz taşıma kolilerinin içine konan kutularla ilgili, piyasada bir ihtiyaç olduğunu net bir şekilde anladık.

Gerekli fizibilite çalışmalarını yaptıktan sonra bu ihtiyacı en iyi şekilde giderebileceğimizi gördük.

Bu anlayış doğrultusunda; “Ofset karton kutu ve ofset sıvamalı kutu” üretimine geçtik. Bu faaliyetimizle birlikte, ikinci firmamız olan “Mikropak” doğmuş oldu.

1994 yılında kurduğumuz “Mikropak”, kurulduğu günden itibaren büyüme hamlesini devam ettirdi.

Geçen yıllarla birlikte imalatımızı yüzde iki yüz oranında arttırmayı başardık. Büyüme hızımıza uygun bir yapılanmayı tercih ederek; ekip kalitemizi genç, dinamik ve profesyonel bir seviyeye getirdik.

Kaliteyi ve termini ön planda tutan; sorumluluk sahibi ekibimiz ile zaman ve kalite yönetimini en iyi şekilde yapabilen, güven veren bir çalışma sistemine ulaştık.

Mikropak firmamızda da önceliklerimizden biri çevreye karşı olan hassasiyetimizdir. Çevreyi yüzde yüz koruyan anlayışımızı burada da sürdürmeye devam ediyoruz. Bu amaçla çevreyi hiç kirletmeyen “arıtma tesisimizi”uzun yıllardır kullanıyor ve çevreye zarar vermemenin getirdiği huzur ile mutlu oluyoruz.

Mikropak, toplumsal sorumluluğunun farkında olan bir firmadır. Bu farkındalık ile yüzde yüz geri dönüşüm sağlayan ve doğayı koruyan projelere yatırım yaptık ve yapmaya devam ediyoruz.

Milletimizin değerlerine ve emanetlerine saygılı bir firmayız. Çalışanlarımızın da bu ilkelere uygun davranmasına özellikle dikkat ediyoruz. Gelişip büyürken bu farkındalığımızdan asla vazgeçmiyoruz.

Yatırım yapmayı ve milletimize “İstihdam” yaratmayı önemsiyoruz. Ülkemize faydalı işler yapmaya devam edeceğiz.

Ürettiğimiz ürün kalemlerimiz ihracatı yapılabilecek ürünler olduğundan, bu kalemler ile ilgili ileriye dönük yatırımlarımız devam ediyor.

Bu yüzden yatırımlarımızı daha da geliştirerek, önümüzdeki yıllarda ülkemizde firma olarak önemli bir yere gelecek ve daha sonraki yıllarda da “Bir dünya firması” olmayı gerçekleştireceğiz.

AHMET GÜRSOY
Yönetim Kurulu Başkanı